september 8, 2024

Tourism News

Tourism News : Din guide till att resa världen runt och inspirera dig.

Kazen Cristiana Ronalda za Portugalsko na tekmi 16. kroga proti Sloveniji je rešil vratar Jan Oblak, kapetan pa je bil ob tem vznemirjen in v solzah.

2 min read

Ronaldo je v prvem polčasu podaljška, ko je šlo za uvrstitev v četrtfinale Eura 2024, stopil k izvajanju kazni, vendar je Oblak žogo odbil na vratnico. Portugalska je nato zmagala v kazenskem streljanju.

Cristiano Ronaldo je po zgrešeni kazni Anglija Nogometni dresi v podaljšku portugalske tekme 16. kroga proti Sloveniji na Euru 2024 jokal.

39-letni nogometaš je stopil k izvajanju neposrednega strela, potem ko je Vanja Drkušić v kazenskem prostoru storil prekršek nad Diogom Joto.

Na tekmi je bil izid 0:0, Ronaldo pa je želel prekiniti dvoboj in Anglija Otroška Nogometne majice Portugalski zagotoviti mesto v četrtfinalu proti Franciji.

Toda njegov strel je rešil slovenski vratar Jan Oblak, ki je žogo odbil na vratnico.

Kmalu zatem so si nogometaši privoščili krajši odmor, saj so se približali polovici podaljška. Ronaldo je bil vidno vznemirjen in so ga opazili v poplavi solz.

Portugalski kapetan je celo potreboval spodbuden pogovor soigralca Bruna Fernandesa, ko so se vračali na igrišče za drugi polčas podaljška.

Na Ronaldovo srečo se je Portugalska z zmago v kazenskem streljanju vseeno uvrstila v četrtfinale.
Benjamin Sesko je imel v drugem polčasu podaljška odlično priložnost za zmago Slovenije, vendar je Diogo Costa rešil situacijo ena na ena in tekma Anglija Euro 2024 Nogometne majice se je končala z 0:0.

V podaljšku je Costa rešil prvo slovensko kazen, nato pa je Ronaldo poskrbel za svoj drugi kazenski strel. Zdi se, da si je opomogel od prejšnjega izbruha in hladnokrvno Nakup nogometni dres spravil žogo mimo Oblaka.

Bruno Fernandes in Bernardo Silva sta dosegla preostale portugalske kazenske strele, Costa pa je preprečil še dve slovenski kazni.

V petkovem četrtfinalu nas čaka Francija, ki je v dvoboju 16. kroga z 1:0 premagala Belgijo.